Szeptembertől felmenő rendszerben, az első, az ötödik és a kilencedik évfolyamon vezetik be az új kerettanterveket. Megnéztük, hány tanórán kell majd részt venniük a diákoknak az általános és középiskolákban.
Szeptembertől új tantárgyakat is oktatnak az iskolák: kötelező lesz a hit- vagy az erkölcstan, a mindennapos testnevelésórán pedig relaxálni is kell majd. Az iskolák az óraszámok tíz százalékáról dönthetnek szabadon: emelt óraszámban taníthatnak bizonyos tárgyakat, de választhatnak az "extra" tantárgyak közül is, mint amilyen a családi életre nevelés vagy a jelenismeret. Mindez felmenő rendszerben valósul majd meg: 2013-ban az első, az ötödik és a kilencedik évfolyamosokat érintik a változások.
2013 szeptemberében több évfolyamon új kerettantervek szerint indul az oktatás: itt nézhetitek meg az óraszámokat tantárgyakra és iskolatípusokra lebontva.
Új kerettantervek szerint kell elkezdeni az oktatást 2013 szeptemberében az első, az ötödik és a kilencedik évfolyamon, felmenő rendszerben. Íme, ilyen tantárgyakat, és ekkora óraszámban fognak tanulni a gimnazisták.
2013 szeptemberében új kerettantervek alapján kell elkezdeni az oktatást az első, az ötödik és a kilencedik évfolyamon - összegyűjtöttük, milyen tantárgyakat fognak tanulni a diákok, és mekkora óraszámban.
Május 5-én kezdődnek a 2025-ös tavaszi érettségi vizsgák a magyar nyelv és irodalom írásbelivel. A tantárgyból a 2020-as új Nemzeti alaptanterv szerint tavaly vizsgáztak először a diákok, így a 2025-ös év lesz a második, amin a korábbiakhoz képest némileg megváltozott feladatlappal találkoznak majd az érettségizők.